Bioenergia

Energia ze źródeł biologicznych

Bioenergia to obszar inwestycyjny skoncentrowany na produkcji energii otrzymywanej z surowców czy źródeł biologicznych. Obszarem zainteresowania funduszu są innowacyjne technologie i urządzenia służące produkcji biopaliw oraz energii elektrycznej. Interesują nas badania z obszaru przetwarzania m.in. słomy, trzcin, rzepaku, roślin energetycznych, obornika, odpadów poprodukcyjnych w procesie obróbki żywności i drewna, jak również zagospodarowanie marnowanej żywności. Z zainteresowaniem przyglądamy się innowacjom z obszaru bakteryjnych ogniw paliwowych, które obecnie mają duże zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Niezwykle obiecująco zapowiadają się również wszelkie paliwa alternatywne pochodzenia biologicznego.

Bioenergia – obszary zainteresowania

Jesteśmy zainteresowani zarówno finansowaniem badań na wczesnych etapach, jak również udziałem w procesie komercjalizacji gotowych rozwiązań w obszarze wytwarzania paliwa: biogazu, biopaliw, pelletów, produkcji paliw z alg, jak i technologii optymalizujących działanie biogazowni czy agrorafinerii.

Zgłoś swój projekt

Jesteśmy przekonani, że w tak szerokim obszarze jak Bioenergia wiele rozwiązań i usprawnień pozostaje cały czas do odkrycia i skomercjalizowania. Prowadzisz pracę nad własnym rozwiązaniem z obszaru Bioenergii i poszukujesz inwestora? Wypełnij formularz i zgłoś swój projekt już dziś!