Drony – nowe technologie w rolnictwie

Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań technologicznych obecnych w kompleksowym procesie dostarczania konsumentom produktów spożywczych. Interesują nas nowe technologie w rolnictwie, mające zastosowane od momentu przygotowania pola i nasion, aż po opakowania produktów.

Intensywnie szukamy nowych projektów służących zwiększaniu efektywności prac polowych i zmniejszaniu ich kosztów. Interesują nas w szczególności wysoce autonomiczne maszyny rolnicze, które wyręczają rolników i pracowników tego sektora, a przy tym minimalizują ryzyko kontaktu ze środkami ochrony roślin. Poszukujemy rozwiązań, które w efektywny sposób pozwolą na prowadzenie nieprzerwanych, całodniowych prac polowych w czasie, gdy te są najbardziej potrzebne.

Interesują nas urządzenia z obszaru przygotowania pól pod zasiew, prowadzenia oprysków, dawkowania nawozów, aplikowania środków ochrony roślin, deszczowania oraz zbioru plonów.


W ramach tej kategorii przyglądamy się również bardziej efektywnym maszynom rolniczym czy zestawom montowanym do ciągników. Jesteśmy również otwarci na zestawy rozszerzających funkcjonalność tych urządzeń, np. o wykrywanie przerw w uprawach szpalerowych, w celu minimalizowania zużycia środków ochrony roślin i nawozów.

Jako fundusz venture capital bacznie śledzimy również innowacyjne sposoby na wykorzystanie popularnych obecnie dronów w rolnictwie.