Foodtech

Foodtech – megatrend urbanizacji

Jesteśmy w trakcie radykalnej transformacji naszego przemysłu spożywczego, który coraz istotniejszą rolę upatruje w usprawnianiu procesów logistycznych i dystrybucyjnych żywności. Wzrastająca liczba obostrzeń i wyśrubowane normy związane z jakością produktów, a także rosnący poziom świadomości klienta końcowego, wymusza czy wręcz napędza rozwój nowego trendu w innowacjach dla przemysłu spożywczego o nazwie Foodtech.

Innowacje w żywności, logistyce i dystrybucji

Foodtech jest to szeroka kategoria obejmującą: przetwarzanie żywności, technologie służące jej ulepszaniu w zakresie utrzymywania wartości odżywczych, walorów smakowych, koloru czy konsystencji żywności podczas transportu. Foodtech to również technologie opakowań, w tym opakowania inteligentne, aseptyczne lub biodegradowalne. Równie istotnym obszarem inwestycyjnym w foodtech jest analityka żywności. W tym pojęciu mieści się zarówno przeciwdziałanie, identyfikacja i zwalczanie patogenów występujących w żywności, jak również nowe metody analityczne służące szybkiej detekcji potencjalnych patogenów w procesie produkcyjnym.

Nasze zainteresowania Foodtech

AgriTech Hub jest zainteresowany finansowaniem badań i wdrożeń projektów m.in. z obszaru liofilizacji, krótkiej pasteryzacji, rehydracji, suszenia i krystalizacji. Interesują nas rozwiązania pozwalające utrzymać dłuższą zdatność produktów do spożycia, przy jednoczesnym wprowadzaniu bardziej efektywnych kosztowo procesów obróbki żywności i produktów rolnych. Jesteśmy przekonani, że w tak szerokim obszarze jak Foodtech wiele rozwiązań i usprawnień pozostaje cały czas do odkrycia i skomercjalizowania. Prowadzisz pracę nad własnym rozwiązaniem z obszaru Foodtech i poszukujesz inwestora? Wypełnij formularz i zgłoś swój projekt już dziś!