Obszarami szczególnego zainteresowania funduszu AgriTech Hub są, przede wszystkim:
Smart fields – rolnictwo precyzyjne
Inwestujemy w rozwiązania technologiczne, bazujące na gromadzeniu danych o przestrzennym zróżnicowaniu plonów w obrębie pola, oraz umożliwiających ich analizę i interpretację. Interesują nas również projekty związane z prowadzeniem dawkowania środków odżywczych oraz ochrony roślin.
Biomateriały
AgriTech Hub bacznie obserwuje obszary związane z materiałami, surowcami pochodzenia naturalnego, które mogą być wykorzystywane w przemyśle spożywczym takie, jak opakowania biodegradowalne, jadalne naczynia czy przedmioty codziennego użytku.
Food e-commerce – Farm‑2‑consumer
Nasze projekty związane są nie tylko z technologią, której beneficjentem są rolnicy i producenci, ale także klienci końcowi. AgriTech Hub inwestuje w rozwój nowoczesnego – a co za tym idzie – mobilnego i elastycznego podejścia do zakupu i dostawy żywności.
Nowe odmiany roślin
Przyszłością nowoczesnego i innowacyjnego sektora rolno-spożywczego są także nowe odmiany roślin – bardziej odporne na zmieniające się warunki klimatyczne czy pasożyty – a przy tym zachowujące swoje zdrowotne właściwości dla konsumenta. Fundusz AgriTech Hub inwestuje w odmiany roślin, które zużywają w sposób bardziej efektywny dostępne zasoby np. wodę. W ramach tego sektora interesuje nas technologia, umożliwiająca skrócenie czasu wprowadzania nowych odmian np. poprzez androgenezę in vitro.
Foodtech
AgriTech Hub z uwagą obserwuje rozwiązania technologiczne angażowane w procesie produkcji i obróbki żywności. Widzimy potencjał w rozwoju tej dziedziny nauki i chętnie przyjrzymy się najbardziej innowacyjnym projektom, już na wczesnym etapie ich powstawania. Wśród obszarów naszego zainteresowania znajdują się m.in. badania nad usuwaniem wody z produktów roślinnych, metody dezynfekcji żywności przed umieszczaniem w opakowaniach aseptycznych, jak również metody suszenia osmotycznego oraz z wykorzystaniem fal o odpowiednich właściwościach.
Waste-tech
Sektor zagospodarowywania przeterminowanej żywności lub odpadów produkcyjnych niesie za sobą duże możliwości inwestycyjne. Ze względu na skalę generowania odpadów w procesie produkcyjnym i ilość przeterminowanej żywności marnowanej przez sieci wielkopowierzchniowe, obszar Waste- tech znajduje się również w kręgu zainteresowania funduszu.
Bioenergia
Odnawialne źródła energii to sektor, w którym AgriTech Hub upatruje przełomowych i wartych komercjalizacji projektów. Szczególnie dotyczy to obszaru optymalizacji procesów fermentacyjnych w biogazowniach, z wykorzystaniem opracowanych drobnoustrojów i mikroorganizmów, które optymalizują procesy produkcyjne.
Zaawansowane sensory
Sektorem szczególnego zainteresowania jest koncepcja Internet of Things (IoT) oraz technologie związane z gromadzeniem danych. Szacuje się, że liczba urządzeń typu IoT dostarczonych do sektora rolnictwa sięgnie 70 milionów w roku 2020, osiągając 20% przyrosty roczne. Większość z tych sensorów to urządzenia służące pomiarom: zakwaszenia gleby, zawartości wilgoci, temperatury, naświetlenia i innych czynników, wpływających na wzrost plonów.